Uzmanlarımız - Ayça Albay

Uzmanlarımız hakkında detaylı bilgiler

Ayça Albay

Fizyoterapist

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden Fizyoterapist olarak mezun oldum.

İzmit Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Tuzla Gisbirhastahanesi, İzmit VM Medical Park hastanesi ve Johns Hopkins Medicine Anadolu Sağlık Merkezi’nde toplamda yaklaşık bir buçuk yıl staj yaparak mesleki kariyerime başladım.

Mesleki gelişimime katkısı olacağına inandığım ve hastalarıma çok daha kaliteli hizmet verebilmek için bir çok eğitim, kurs, kongre ve seminere katıldım. Bu şekilde yenilikleri daha yakından takip edip bunları uygulama fırsatı bularak insanların sağlık sorunlarına çözüm üretmeyi amaçladım. Mesleğimin bir parçası olarak kişiye özel egzersiz uygulamaları alanında uzmanlaşmak ve bunu hastalarımın tedavi programlarına dahil ederek daha etkili ve kalıcı sağlık hizmeti verebilmek için İstanbul Klinik Pilates Federasyonu’ndan Mat ve Reformer Klinik Pilates Temel Eğitmenlik Eğitimi ve APPI PhysiotherapyandPilatesİnstitute’denMatwork Level 1, Prenatal-Postnatal Hamile Pilatesi ve yine APPI İnstitute’denSkolyozlubireyelere özel egzersiz programının oluşturulduğu PilatesForScoliosis eğitimlerini aldım.

Skolyoz gibi omurga deformitelerini düzeltmek için geliştirilmiş uluslararası geçerlilikte egzersiz metodu olan ve fizyoterapistler tarafından uygulanan ISST-İnternationalSchroth Three DimensionalScoliosisTherapy- Schroth 3 boyutlu terapi yöntemi eğitimini tamamlayarak “Schroth terapisti” ünvanı aldım. Aktif olarak kliniğimizde skolyoz ve omurga deformitesi olan bireylerle seanslarımı gerçekleştirmekteyim.

Bir parçası olmaktan gurur duyduğum OssaClinic Fizyoterapi ve Sağlıklı Yaşam Merkezinde Fizyoterapistlik mesleğiyle beraber Manüel terapi, Schroth Terapi, Klinik Pilates Eğitmeni olarak hizmet vermeye devam etmekteyim.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon teknikleri ile birçok hastalığın tedavisinde etkin rol oynamaktan, insanların hastalıklarından kurtulması, ağrılarının azalması ve yaşam kalitelerinin artmasında pay sahibi olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Uzmanlık Alanları
  • Fizyoterapi
  • Manüel Terapi
  • Ortopedik Rehabilitasyon
  • Schroth Terapi (Skolyoz, Omurga Deformiteleri)
  • Klinik Pilates Eğitmeni (Matwork-Aletli Pilates)
  • Pre-Post Natal Hamile Pilatesi
  • Kinesio-Tape Bantlama
  • Akupunktur